Znamy najpiękniejsze miasta 76. Tour de Pologne

Poznaliśmy laureatów nagród dla najpiękniejszych miast startu, premii i mety podczas 76. Tour de Pologne. To dla nas wyjątkowo ważne wydarzenie. Tour de Pologne co roku przejeżdża przez około 400 miejscowości. Za każdym razem spotykamy się z wielkim entuzjazmem kibiców i zaangażowaniem miast i partnerów. Ten konkurs i nagrody są dowodem wdzięczności i uznania. Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy możliwość współpracy z tak wspaniałymi partnerami i choć symbolicznie chcemy podkreślić ich zaangażowanie w nasz narodowy wyścig.

W tym roku postanowiliśmy wyróżnić Kopalnię Soli „Wieliczka” (miasto startu), Siemianowice Śląskie (miasto premii) i BUKOVINA Resort (miasto mety). Specjalne wyróżnienie w nowej kategorii – najlepiej przygotowane logistycznie i organizacyjnie Miasto Mety – otrzymało Zabrze. Specjalne wyróżnienie w kategorii Promocja Regionu otrzymało Województwo Śląskie.

Jak zwykle wybór był piekielnie trudny, bo ze wszystkimi partnerami współpracowało nam się wzorowo, a wyścig został zorganizowany na najwyższym światowym poziomie. Jak to jednak w sporcie bywa – ktoś musiał wygrać.

Jeszcze raz dziękujemy za to, że wspólnie tworzymy wielką kolarską rodzinę. Już nie mogę się doczekać kolejnego, 77. Tour de Pologne!