Za mną pracowite dni pełne wspaniałych spotkań

W ostatnich dniach odbyłem serię spotkań z samorządowcami, podczas których ustalaliśmy priorytety na kolejne miesiące współpracy przed rozpoczynającym się 30 lipca 79. Tour de Pologne.

Najpierw odwiedziłem województwo lubelskie, gdzie peleton zawita podczas trzech z siedmiu etapów.

Gospodarzem spotkania był Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz przedstawiciele Lubelskich samorządów i miejscowości. Wartość medialna dla województwa lubelskiego, podczas zeszłorocznej edycji wyścigu wyniosła ponad 10 milionów złotych! A do tego, setki tysięcy kibiców zgromadzonych wzdłuż trasy. Jestem pewny, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Następnie odwiedziłem województwo podkarpackie, na terenie którego odbędą się trzy etapy 79. Tour de Pologne.

W Przemyślu rozmawiałem z Prezydentem Przemysła Wojciechem Bakunem. Właśnie tutaj ponownie zaplanowaliśmy metę etapu. W 2021 roku meta w Przemyślu została uznana za najpiękniejszy finisz w sezonie!

W Sanoku odbyłem spotkanie z Burmistrzem Miasta Sanok Tomaszem Matuszewskim i Starostą Sanockim Stanisławem Chęckim. Właśnie w Sanoku zakończy się 4. etap. Co więcej, starosta również jest zainteresowany zaangażowaniem się w organizację wyścigu, aby zadbać o promocję regionu!

Kolejny „etap” to Lesko i spotkanie z Burmistrzem Miasta Lesko Adamem Snarskim, a także Starostą Leskim Andrzejem Olesiukiem i Wicestarostą Leskim Januszem Haftkiem. Właśnie z Leska wystartują kolarze, a trasa będzie prowadzić między innymi przez małą pętlę bieszczadzką.

Dziękuję za owocne spotkania i zaangażowanie!