Wielkie gratulacje dla Kamila Stocha!

 

Oj, to był niesamowity weekend. Jak zwykle w pierwszą sobotę roku odbył się Bal Mistrzu Sportu, czyli wielki finał Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”, który tym razem był współorganizowany przez telewizję Polsat. Wygrał Kamil Stoch i powiem tak: wielki szacunek za moc, pracę, konsekwencję i skromność. Jednego dnia wygrać konkurs, Turniej Czterech Skoczni i zdobyć tytuł Sportowca Roku to jest wielki wyczyn! Kamil, tak trzymaj! I od razu życzę powodzenia i szczęścia podczas zimowych igrzysk w Pjongczangu.

Listę pierwszej dziesiątki pewnie wszyscy znacie, ale na wszelki wypadek zostawię ją pod tym wpisem. Mnie oczywiście cieszy, że w tym wspaniałym gronie znalazł się kolarz, czyli Michał Kwiatkowski. Za nim wyjątkowy rok, więc nie ma w tym nic dziwnego. Szczerze mówiąc widziałbym „Kwiato” jeszcze wyżej. Swoją drogą, po gali Michał, razem ze swoją partnerką Agatą, pokazali wielkie serca, gdy wylicytowali rower, na którym olimpijskie srebro zdobyła Maja Włoszczowska, a później przekazali go na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Za to też należy się wielki szacunek!

Na liście nominowanych był też Tomasz Marczyński i szkoda, że nie udało mu się dostać do pierwszej dziesiątki, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a po takim sezonie, jak ten ostatni, pewnie liczy na kolejne sukcesy. Ja, i pewnie tysiące kibiców, trzymamy kciuki! Wierzę też, że za rok w gronie nominowanych będzie jeszcze więcej kolarzy. Są przecież Maja Włoszczowska, Kasia Niewiadoma, Rafał Majka, Maciej Bodnar i inni, których stać na wielkie wyczyny. Panowie i panie: najlepszego w Nowym Roku!

 

Dziesięciu najlepszych sportowców Polski 2017 roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego:
1. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
2. Robert Lewandowski (piłka nożna)
3. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
4. Łukasz Kubot (tenis)
5. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
6. Patryk Dudek (żużel)
7. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
8. Piotr Lisek (lekkoatletyka)
9. Piotr Żyła (skoki narciarskie)
10. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)

Wyróżnienia:
Drużyna Roku: skoczkowie narciarscy: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch
Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny: Joanna Mazur
Trener Roku: Stefan Horngacher
Superczempion: Tomasz Gollob
Impreza Roku: The World Games 2017
Serce Dla Sportu: Fundacja Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego