Trasa ORLEN Wyścig Narodów zaprezentowana!

Wczoraj w Pradze wspólnie z moim zespołem zaprezentowaliśmy trasę ORLEN Wyścig Narodów. Będzie to już piąta i naprawdę wyjątkowa edycja tego wyścigu dla kolarzy reprezentujących swoje państwa. Dlaczego wyjątkowa? Ponieważ rozszerzamy wyścig z dwóch etapów do pięciu i co więcej – po raz pierwszy wyścig odbędzie się też za granicami Polski. Przygotowaliśmy piękne etapy na Węgrzech i na Słowacji. Później peleton będzie ścigał się w Polsce. Wrócimy do Bukovina Resort, a wielki finał odbędzie się w Hotelu Arłamów. Jednak przed tym zawodnicy będą musieli pokonać naprawdę wymagającą i selektywną trasę. Wyścig ten w swojej idei daje szansę młodym talentom na pokazanie się i zaistnienie. Przed laty brał w nim udział zwycięzca Tour de Pologne z 2022 – Ethan Hayter.

To jeszcze nie wszystko! Mamy także niespodziankę dla amatorów kolarstwa. ORLEN Wyścig Narodów Challenge, czyli indywidualna jazda na czas pod górę na trasie przygotowanej w Czechach. 12-kilometrowa wspinaczka na szczyt Dlouhé Stráně. Ambitni amatorzy będą mogli sprawdzić się na tle zawodowych kolarzy, a może nawet pobić ich czas. Aktualny rekord należy do mistrza Włoch – Filippo Zana, który pokonał tę trasę w 30 minut.

Już dziś zapraszam Was do kibicowania zawodnikom i szczególnie reprezentantom Polski, którzy w dniach od 24 maja do 28 maja będą walczyć o zwycięstwo w ORLEN Wyścigu Narodów!