To wspaniałe uczucie ścigać się w rodzinnych stronach

Po minionym weekendzie po raz kolejny mogę z absolutnym przekonaniem powiedzieć jedno: To wspaniałe uczucie ścigać się w moich rodzinnych stronach, w gronie przyjaciół i znajomych, a także wszystkich miłośników kolarstwa.

Za nami ORLEN Lang Team Race, wyścig kolarski dla amatorów w Bytowie i wokół niego, czyli miejscu, gdzie w klubie Baszta zaczynałem swoją przygodę z kolarstwem.

Chciałbym podziękować panu burmistrzowi Ryszardowi Sylce za wsparcie, ponieważ ten klimat kolarski cały czas jest w Bytowie. Jest młodzież, która trenuje, dzieje się bardzo dużo. I z tego też powodu, przy okazji tego wyścigu, postanowiliśmy zrobić coś wyjątkowego – muzeum Baszty Bytów. Pokazać, jakie sukcesy osiągali zawodnicy, którzy przez wiele, wiele lat się ścigali i reprezentowali ten klub.

Sam wyścig był bardzo ciekawy. Kaszuby są cudowne do ścigania się. Przygotowaliśmy dwie trasy – jedna około 42 km, druga ponad 100 km. Jedziemy pięknymi, malowniczymi okolicami, między jeziorami, lasami. Różnica wzniesień też nie jest mała. Robimy ten wyścig drugi rok w podobnej formule i mam nadzieje, że tak jak na Tour de Pologne Amatorów będziemy gościć tysiące kolarzy, z całego świata, nie tylko z Polski.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestnikom oraz zaangażowanym w organizację imprezy!