Przed nami wyjątkowe dni

FullSizeRender

Rok, a nawet więcej pracy. Spotkania z przedstawicielami firm i miast oraz ludźmi z własnego zespołu, którzy oddają tej pracy serce. Wszystko po to, aby w tym tygodniu, w którym odbywa się wyścig, wszystko pracowało tak, jak trzeba. Piątek w Krakowie, dzień przed rozpoczęciem 74. Tour de Pologne, był wyjątkowy. Kolarze zjeżdżali się dzień wcześniej, później zaczęli pojawiać się przedstawiciele mediów i kolumny wyścigu. Lubię ten czas, czuć w powietrzu, że wszyscy wchodzą na wyższe obroty. 

Wreszcie konferencja prasowa z tymi, na których patrzy cały kolarski świat, czyli Rafałem Majką i Peterem Saganem. Siadłem z nimi przy stole, więc łącznie było tam trzech zwycięzców Tour de Pologne. Chłopaki będą mieli okazje na kolejne triumfy, ja chcę czuć po jego zakończeniu, że stworzyliśmy coś wyjątkowego. I jestem przekonany, że tak będzie. Ułożyliśmy ciekawą trasę, która spodoba się kibicom i kolarzom. Wiem też, że będzie wielkie zainteresowanie, bo Polacy zawsze kochali kolarstwo i dali to poczuć podczas uroczystej prezentacji na Rynku. Przyszły tłumy ludzi. Wszyscy chcieli zobaczyć Rafała, Petera i innych. Widziałem, ile autografów rozdali. Zbudowaliśmy piękne, kolorowe miasteczko, gdzie pokazaliśmy naszych partnerów, czyli marki Carrefour, Tauron, Hyundai, Lotos, Lotto i wiele innych, bo rodzina Tour de Pologne jest naprawdę duża. I jeszcze zanim ten wyścig się zacznie, chciałbym im wszystkim podziękować. 

Za chwilę wszyscy ruszymy na trasę. Będą miliony ludzi przy trasie i jeszcze więcej przed telewizorami. Nie chcę typować tego, kto wygra, ale wiadomo, że człowiek trzyma kciuki za swoich. Rafał? Dlaczego nie! Jest też Tomek Marczyński, Przemek Niemiec, Michał Gołaś zapowiadał, że razem ze Sky przyjechali po pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Aktywni będą także kolarze z CCC Sprandi Polkowice i reprezentacji Polski. Tak naprawdę jednak przede wszystkim trzymam kciuki za wielki spektakl. Od lat powtarzam, że my tworzymy teatr, a aktorzy wsiadają na rowery. Patrzę na listę startową i czuję, że przed nami wyjątkowe dni na polskich szosach. Bądźcie z nami!