Podium godne World Touru

Joao Almeida, Diego Ulissi, Matej Mohoric, a tuż za nimi Michał Kwiatkowski – to najważniejsze rozstrzygnięcia drugiego etapu 78. Tour de Pologne z metą na Kopcu Tatarskim w Przemyślu.

Skład podium to dowód, że na nasz wyścig przyjeżdzają najlepsi kolarze i najlepiej przygotowane grupy. Dziś obserwowaliśmy piękną walkę do samego końca. Cieszę się, że z udziałem Polaka, Michała Kwiatkowskiego. Kolarze nie mieli łatwo – ściana na końcu etapu okazała się selektywna i tylko najsilniejsi wytrzymali mocne tempo.

Teraz zaczyna się nowy wyścig. W rywalizacji o żółtą koszulkę najważniejsze powinny być trudne etapy z podjazdami do Bukowiny Tatrzańskiej i Bielska-Białej oraz jazda indywidualna na czas. Świetny w tej ostatniej specjalności jest Michał, choć również trzej kolarze, którzy go wyprzedzają nie mają słabych stron. Duże znaczenie będzie miała strategia obrana przez poszczególne grupy. Można się spodziewać, że dokładnie pilnowany będzie lider, co stwarza szansę dla Michała na łapanie sekund z bonifikat. Jedno jest pewne – wyścig będzie trzymał w napięciu do samego końca.