ONKO TOUR WYSTARTOWAŁ

foto 1

„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – hasło, które towarzyszy uczestnikom Tour de Pologne Amatorów najlepiej oddaje również ideę Onko Tour, który wystartował dziś z Elbląga.

Zmaganiom kolarzy podczas Tour de Pologne Amatorów towarzyszy hasło „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.” Bardzo dobrze oddaje ono również charakter tej wyprawy. Pokazuje, że każdy kto ma problemy ze zdrowiem może z nimi walczyć i pokonać chorobę – powiedział Czesław Lang podczas konferencji prasowej w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu. Wicemistrz olimpijski z Moskwy, a obecnie dyrektor generalny Tour de Pologne objął patronatem Onko Tour i oczywiście pojawił się na starcie pierwszego etapu.

Onko Tour to inicjatywa fundacji Pokonaj Raka, która poprzez aktywność sportową pragnie pokazać, iż mimo choroby można żyć pełnią życia. Od kilku lat realizuje ona projekt „Szczyty życia”, w ramach którego osoby, które pokonały chorobę zdobyły najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Onko Tour to pierwsza kolarska impreza organizowana przez fundację. Także i tu startują osoby, który chorowały na raka i wygrały z chorobą. – Chciałabym bardzo serdecznie podziękować panu Witoldowi Wróblewskiemu, prezydentowi Elbląga za wspaniałe przyjęcie. Dziękuję oczywiście panu Czesławowi Langowi za to, że objął patronat nad naszą wyprawą. Mam nadzieję, że to dopiero początek naszych wspólnych przedsięwzięć – powiedziała Katarzyna Gulczyńska, założycielka fundacji Pokonaj Raka.

Śmiałkowie mają do pokonania około 400 kilometrów z Elbląga do Suwałk. Trasa przebiega częścią szlaku rowerowego Green Velo, a wyprawa potrwa do szóstego sierpnia. Sport i kolarstwo to doskonała forma wychowania, budowania dobrych relacji między ludźmi, a także wspierania takich pięknych inicjatyw jak Onko Tour. Będziemy ją wspierali i bardzo dziękujemy za zaproszenie do Elbląga. Zawsze mamy stąd wspaniałe wspomnienia – dodał Czesław Lang, który przejedzie dwa etapy wyprawy. Pierwszy odbył się dziś i prowadził malowniczą trasą z Elbląga do Fromborka. Jutro uczestnicy przejadą z Fromborka do Pieniężna, a w kolejnych dniach odwiedzą również Lidzbark Warmiński, Węgorzewo, Stańczyki i Suwałki, aby 7 sierpnia powrócić do Elbląga. W czasie wyprawy  fundacja Pokonaj Raka będzie zbierać pieniądze na leczenie 15-letniego Krystiana Jackowskiego, chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną.