Nareszcie się zaczyna! To będzie piękny wyścig

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia 78. Tour de Pologne UCI World Tour. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to będzie piękny wyścig.

Włożyliśmy wraz z zespołem dużo serca w jego przygotowanie. Już od jesieni jeździłem po Polsce szukając partnerów do organizacji naszego narodowego wyścigu. Wiele wnieśli partnerzy lokalni. Jeden z moich przyjaciół pokazał mi Roztocze ze strony, której nie znałem i zostałem zauroczony.

Każdy etap tegorocznego Tour de Pologne jest jakiś. Wyścig będzie dynamiczny, a losy zwycięstwa ważyć się będą od pierwszego do ostatniego dnia. Jak co roku, wszystkie ekipy z pewnością przygotują niespodzianki, co gwarantuje emocje i niekoniecznie oczywiste rozstrzygnięcia.

Wyjątkowo zmotywowani będą nasi kolarze. Michał Kwiatkowski przywiózł mocne wsparcie, godnie z polskimi kibicami będą chcieli się pożegnać kończący piękne kariery Michał Gołaś i Tomasz Marczyński. Z kolei czasówka w Katowicach to okazja do pokazania się dla Macieja Bodnara. Nie możemy też pomijać reprezentacji Polski, na której aktywną jazdę można jak co roku liczyć.

Wielkie ściganie zaczynamy w Lublinie, skąd wcale niełatwa trasa prowadzi do Chełma. Również drugi etap wystartuje na Lubelszczyźnie, w czym wielka zasługa naszych partnerów z miast, urzędów województwa, marszałka i starostw powiatowych.

Wraz z gospodarzami zapraszam do kibicowania kolarzom. Do zobaczenia na trasie!