Jedyne takie muzeum!

Często podkreślam, że cały czas mamy nowe pomysły i plany. Teraz jest doskonała okazja, aby jeden z nich zaprezentować. No, na razie przynajmniej zaprosić.

Przed nami wydarzenie, o którym wszyscy będą pamiętać. 24 i 25 marca na stadionie PGE Narodowym odbędą się targi Bike Expo, a jedna z głównych atrakcji tego wydarzenia, to inauguracja mobilnego muzeum Tour de Pologne i wyjątkowe zawody „90 lat Tour de Pologne – Narodowy Wyścig Niepodległości”. 

Wyścigi będą trwały dwa dni. W sobotę 24 marca najpierw będą ścigali się zawodnicy ze szkółek kolarskich, a później dorośli amatorzy. Dzień później w planie są zawody dla dzieci i młodzieży amatorów. Wszystko na specjalnie przygotowanym, 300-metrowym, szerokim na osiem metrów torze na płycie stadionu. 

Zapowiadają się ogromne emocje, ale to nie koniec. Wspomniałem o muzeum i warto napisać o tym więcej. Nie ukrywam, że jestem dumny z tego projektu. Tym bardziej że całość ruszy w Polskę, żeby pokazać historię największej corocznej imprezy sportowej w naszym kraju. A wszystko w wyjątkowym roku dla naszego kraju i Tour de Pologne, bo w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 90 lat po pierwszym wyścigu, przy okazji 75. edycji i równo po 25 latach, kiedy zacząłem odpowiadać za organizację wyścigu. 

Mam więc nadzieję, że widzimy się wkrótce na PGE Narodowym. Obiecuję, że każdy wyjdzie zadowolony!