Czesław Lang: przyjemnie patrzeć, jak rozwija się talent Almeidy

Wszyscy wiedzieliśmy, że Joao Almeida to świetny kolarz i potrafi świetnie przygotować się do wyścigu. To wielki talent, przyjemnie się na niego patrzy i cieszymy się, że właśnie u nas w Polsce ten talent tak pięknie rozkwita.

Blisko lidera w klasyfikacji generalnej trzyma się cały czas Michał Kwiatkowski, co zwiastuje walkę do samego końca o żółtą koszulkę. Zostały trzy etapy i praktycznie na każdym z nich można zyskać lub stracić. Wystarczy chwilowy kryzys bądź pech, którego nikomu nie życzę i z ciężko wypracowanej przewagi może nie zostać nic.

Za nami kolejny etap z metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Nie wyobrażam sobie, by tego miejsca mogło zabraknąć na trasie Tour de Pologne. Termy Bukovina i rodzina państwa Kuchtów wspierają nas od lat i pokazują olbrzymie zaangażowanie w nasz wyścig.

Znów dopisali kibice. Mam wrażenie, że padają kolejne rekordy frekwencji na trasie i na metach. W Przemyślu usłyszałem, że jedynie wizyta papieża Jana Pawła II cieszyła się większą popularnością. Jestem urzeczony serdecznością i wdzięcznością ludzi, których spotykamy po drodze. Widzimy też, jak poprawia się stan dróg i rozwija baza hotelowa. Jestem przekonany, że dzięki Tour de Pologne Polacy zainteresowali się Roztoczem czy Podkarpaciem i pojadą zobaczyć na własne oczy te piękne zakątki naszego kraju.