Czesław Lang: kompletny Almeida, Polacy nie zawiedli

Walka o podium 78. Tour de Pologne jest niezwykle zacięta. Najlepsi kolarze prezentują wyrównany poziom i ci, którzy ostatecznie ukończą wyścig na podium, będą mogli potraktować to jako duży sukces.

Włączenie do programu Touru jazdy indywidualnej na czas było strzałem w dziesiątkę. Taki etap prawdy był nam potrzebny, ale również kibice mogą być zadowoleni z tego, co dziś zobaczyli. Byli świadkami fantastycznej jazdy Joao Almeidy, który wyrasta na kolarza kompletnego. Kilka dni temu skończył dopiero 23 lata, a pokazuje, że dobrze jeździ po górach, potrafi zafiniszować i coraz lepiej radzi sobie w czasówkach.

Jestem pod wrażeniem całej ekipy Deceuninck – Quick Step. Przyjechali świetnie przygotowani, wygrali trzy etapy i nie mieli w swoim składzie słabego ogniwa. Do tego jeździli bardzo mądrze taktycznie. Umiejętnie gospodarowali siłami – nie gonili ucieczek, kiedy nie było potrzeby i wykorzystywali pracę innych zespołów.

Trzecie miejsce Michała Kwiatkowskiego w klasyfikacji generalnej to bardzo dobry wynik. Dziś liczyliśmy na to, że powalczy i rzeczywiście dał z siebie wszystko. Dzięki temu wskoczył na podium generalki. Był już w Tour de Pologne drugi, pierwszy, teraz wszystko wskazuje na to, że będzie trzeci.

Dużą radość sprawił mi trzeci na dzisiejszym etapie Maciej Bodnar. Przyznał, że ten wynik osiągnął sercem, bo jego nogi nie były najmocniejsze.

Dzień zakończyliśmy podniosłą uroczystością – złożeniem wieńca pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w setną rocznicę III powstania śląskiego. Na Tour de Pologne nigdy nie zapominamy o historii, tradycji i wydarzeniach ważnych dla naszego kraju.