Bike Expo, czyli spotkaj się z Czesławem Langiem i zobacz legendarne rowery

Bike-Expo-czyli-spotkaj-się-z-Czesławem-Langiem-i-zobacz-legendarne-rowery

W sobotnie popołudnie polski mistrz świata z 2014 roku Michał Kwiatkowski będzie walczył o zwycięstwo w legendarnym wyścigu Mediolan – San Remo. Kolarz Sky jest w wielkiej formie i ma ogromne ambicje, więc stać go na sukces w kolarskim pomniku, nazywanym też wiosennymi mistrzostwami świata.

Przed nami jednak cały weekend kolarskich wydarzeń, nie tylko za sprawą wyścigów. Wszystko dlatego, że w Warszawie na stadionie PGE Narodowym odbędzie się wystawa Bike Expo. To możliwość spotkania niezwykłych ludzi i posłuchania tych, którzy znają się na tym sporcie jak mało kto, obejrzenia najnowszych trendów sprzętowych, ale także szansa na dotknięcie (dosłownie!) historii kolarstwa.
Wszystko zacznie się w sobotę od mocnego uderzenia, bo na gości Bike Expo będzie czekał Czesław Lang. Wicemistrz olimpijski z Moskwy będzie tam razem ze swoją autobiografią „Zawodowiec”, a to doskonała okazja, żeby spotkać mistrza, dostać autograf, zrobić sobie wspólne zdjęcie i porozmawiać z twórcą potęgi Tour de Pologne.

– Zapraszam wszystkich, którzy mają ochotę porozmawiać o kolarstwie. Taka wystawa, jak Bike Expo daje ogromne możliwości przyjrzenia się wszystkiemu co dzieje się w kolarstwie. Dzisiaj i w przeszłości. Będą na przykład rowery Colnago. Te najnowsze i najnowocześniejsze sprzęty, w których zastosowane są technologie używane przez najlepszych kolarzy świata, ale też mnóstwo sprzętu, na których słynni sportowcy osiągali wielkie wyniki w przeszłości. Kibice i pasjonaci będą mogli zobaczyć modele rowerów, na których legendarni kolarze zdobywali medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata oraz wygrywano Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a Espana – zdradza Czesław Lang.

A rowery Colnago to kawał pięknej historii kolarstwa. Takiego sprzętu używali mistrzowie świata od Giuseppe Saronniego przez Johana Museeuwa po Oscara Freire i wielu innych. Na Colnago ścigali się też Tony Rominger, Erik Zabel, Alessandro Petacchi, a Eddy Merckx bił na tym sprzęcie godzinny rekord świata. Listę można wydłużać niemal w nieskończoność, ale… lepiej wszystko zobaczyć na własne oczy i posłuchać historii z ust fachowców.

Bike Expo da także możliwość spotkania się z ambasadorem Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych Dariuszem Batkiem. Wicemistrz świata w kolarstwie górskim opowie o wszystkim, co powinien wiedzieć każdy, kto chce odpowiednio przygotować się do sezonu. Nie tylko w sprawach związanych z treningiem, ale też sprzętem.
A to nie koniec, bo na długiej liście atrakcji, jakie przygotowano na Bike Expo, obok pokazów skoków, rozmów z olimpijczykami w różnych odmianach kolarstwa, pojawi się też legendarny Lech Piasecki. Jeden z najlepszych w historii specjalistów od jazdy na czas, mistrz świata na szosie i torze oraz triumfator etapów Giro d’Italia oraz lider Tour de France także spotka się z kibicami i odpowie na pytania. Takiej imprezy nie można przegapić.