75. Tour de Pologne – Narodowy Wyścig Niepodległości oficjalnie zaprezentowany!

To był wyjątkowy wieczór. W przepięknej scenerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w warszawskim Wilanowie odbyła się w piątek uroczysta prezentacja 75. Tour de Pologne UCI World Tour – Narodowego Wyścigu Niepodległości. Zebrani goście poznali trasę tegorocznego wyścigu, który rozpocznie się 4 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

Jestem bardzo wzruszony. Mija 25 lat od Tour de Pologne w nowej, zawodowej formule. Razem przeszliśmy długą drogę i możemy być dumni, bo Tour de Pologne należy do grona największych wyścigów świata, przyciąga najlepszych kolarzy i kreuje gwiazdy. Każdy dołożył cegiełkę do naszego narodowego wyścigu.

Rodzina tworząca to wyjątkowe na skalę naszego kraju i coraz bardziej zauważane na świecie wydarzenie stale się powiększa, co mogliśmy zobaczyć na scenie podczas prezentacji. Współpraca z takimi partnerami to dla mnie zaszczyt i wielka przyjemność.

Prezentacja Tour de Pologne była częścią Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego. W ramach tego wydarzenia w sobotę odbył się Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy oraz Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki, a w niedzielę zaplanowano szosowy Lang Team Race. W czasie całego weekendu wszyscy chętni mogą zwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne, które jest częścią Roadshow 90 lat Tour de Pologne.

Podczas prezentacji przedstawiono także szczegóły tegorocznego TAURON Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 10 sierpnia w BUKOVINA Resort, a także Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz Kinder+Sport Mini Tour de Pologne CUP który będzie towarzyszył głównemu wyścigowi.

A oto trasa 75. Tour de Pologne UCI World Tour – Narodowy Wyścig Niepodległości 4-10 sierpnia:
1 etap: Kraków Rynek Główny – Kraków, 132 km
2 etap: Tarnowskie Góry – Katowice, 156 km
3 etap: Stadion Śląski – Zabrze, 140 km
4 etap: Jaworzno – Szczyrk, 179 km
5 etap: Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała, 152 km
6 etap: Zakopane – Poprad, 180 km
7 etap: BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska, 136 km.

Zachęcam wszystkich do kibicowania najlepszym kolarzom świata!