Moje trzecie miejsce w rankingu „Forbesa” to sukces nas wszystkich

W czwartkowy wieczór ogłoszono wyniki rankingu na 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie 2020, opracowanego przez magazyn „Forbes” i firmę Pentagon Research. Zająłem w nim trzecie miejsce. To duże wyróżnienie i wielka satysfakcja, a przede wszystkim docenienie tego, co staramy się robić.

Zmieniają się ludzie, widzę wokół wciąż nowe postaci z głośnymi nazwiskami, które naprawdę wiele znaczą na różnych płaszczyznach, a ja ciągle gdzieś wśród nich. To miłe, bo czuję, że docenia się to, co robimy. Mówię my, bo myślę o całej naszej ekipie. W Lang Teamie organizujemy sport, ten zawodowy na najwyższym światowym poziomie, czyli Tour de Pologne, dbamy o kolejne pokolenia zawodowców poprzez ORLEN Wyścig Narodów, ale też przygotowujemy imprezy dla amatorów oraz dzieci. To wszystko jest bardzo potrzebne, szczególnie w tak trudnych czasach, w jakich przyszło nam żyć. Sport to coś wyjątkowego, to emocje, które wszyscy chcemy przeżywać.

Ranking „Forbesa” to unikalne zestawienie sportowców, menedżerów i prezesów, którzy w ostatnim roku mieli wpływ na wydarzenia i zachowania fanów. Trudno jednoznacznie określić, jak w tym wypadku definiować „wpływowość”. Tym zajmują się fachowcy. Ja sam myślę o tym w ten sposób, że dzięki naszej pracy, zaangażowaniu i pasji możemy pomagać w zachęcaniu ludzi do zdrowego i aktywnego trybu życia. Cieszę się, że nasz wysiłek przynosi efekty i jest doceniany, czego dowodem wyróżnienie magazynu „Forbes”.

I na koniec – wielkie gratulacje dla zwycięzcy, czyli Roberta Lewandowskiego!