W Polsce nie brakuje talentów i trzeba im pomagać!

MSiT_GRU_8290

Taki weekend, jak ten w Kwidzynie, sprawia, że człowiek dostaje skrzydeł. Widzi zaangażowaną młodzież i dzieci, widzi całe rodziny i ludzi, którzy mają wielką pasję. Ludzi, którzy kochają to, co robią. Finał Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych, wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki, mistrzostwa Polski MTB szkółek kolarskich… Oj, działo się! A wszystko w tak pięknych okolicznościach przyrody i przy fantastycznej pogodzie. Człowiek patrzył na to wszystko i czuł się dumny. Od lat pracujemy nad tym, aby Polacy pokochali spędzać aktywnie czas i kiedy widzi tego efekty, robi mu się jakoś cieplej na sercu.

VLLTMR_GRU_8235

Wspólnie z Ministerstwem Sportu chcemy szukać kolarskich talentów. Wyścig o Puchara Ministra Sportu i Turystyki pokazał, że ich nie brakuje. Mieliśmy dzieci i młodzież z całej Polski, wszyscy bardzo dobrze zorganizowani, z trenerami, opiekunami, w profesjonalnych strojach. Na tym przykładzie widać, że kolarstwo w Polsce się rozwija. Dla mnie, jako człowieka, który związał z tym sportem całe swoje życie, to bardzo ważne. Cieszę się, że pan minister Witold Bańka jest tak aktywnym człowiekiem i szuka możliwości, aby pomagać rozwijać się młodym ludziom. Także z tego miejsca chciałbym więc powiedzieć jeszcze raz: dziękuję!

VLLTMR_GRU_4034

Wierzę, że to dopiero początek, że wchodzimy na nowy poziom i inicjatywa będzie się pięknie rozwijała. Bo że mamy w kraju wielkie talenty, nie muszę nikogo przekonywać. Trzeba im stwarzać warunki i pozwalać się rozwijać. Od lat robimy to przy okazji cyklu Nutella Mini Tour de Pologne. Zresztą, to wszystko się łączy. Widziałem w Kwidzynie wielu zawodników, którzy startowali w strojach właśnie z naszej Nutelli, co jest najlepszym dowodowem, że nasze działania mają sens. Już teraz mogę więc powiedzieć jedną rzecz: chcemy pomagać i będziemy to robili dalej!

MSiT_GRU_8408