Tour de Pologne 2020 będzie wyjątkowe!

W ostatnich dniach dzieje się bardzo dużo. Dużo dobrego. Sport powoli wstaje, budzi się z przymusowego snu. UCI układa nowy kalendarz. Nagle wyścigi z całego sezonu trzeba zmieścić w trzech miesiącach z delikatnym okładem. Od sierpnia do października. Rozmawiamy razem. Wszyscy. Organizatorzy, kolarze, Światowa Unia Kolarska, telewizje, sponsorzy. Nie ma wielu podmiotów. Jest jedno kolarstwo. Jest solidarność.

Wiele wyścigów będzie skróconych, by inne mogły się odbyć. Byśmy jesienią mogli wrócić do wiosennych klasyków, bo tęsknimy za Mediolan – San Remo, Flandrią i Paryż – Roubaix.

Tour de Pologne 2020 też będzie wyjątkowe. Jeśli nic się nie zmieni, będzie miało 5 etapów i odbędzie się w sierpniu. Pracujemy nad poprawkami na trasie, która była już gotowa na 7 dni ścigania. Ale nikt nie narzeka. Jeździmy w jednej lidze. Lidze Mistrzów. I chcemy, by całe kolarstwo wyszło z tego kryzysu silne. Wierzymy, że wkrótce w większości krajów, w tym w Polsce koronawirus będzie w odwrocie, a zakazy imprez sportowych zostaną zniesione. Bądźcie z nami w sierpniu. Jeszcze zobaczymy jak: czy przy trasie, czy z okien domów, czy przed telewizorami. Ale bądźcie. To ważne.